Zbud dąbrowa tarnowska

Aby przygotować masę solną, weź 2 szklanki mąki i szklankę soli, a następnie wymieszaj je z wodą tak, by otrzymać masę o odpowiedniej konsystencji. Możesz dodać barwnika spożywczego.
Aby zrobić bardziej trwałą i gładką masę, wymieszaj w ron- delku szklankę soli, 4 łyżki winianu potasu oraz 2 szklanki mąki. Dolej 2 szklanki wody, trochę barwnika spożywczego oraz 2 łyżki oliwy. Gotuj na małym ogniu przez 3-5 minut, intensywnie mieszając. Ewentualne grudki znikną później, podczas ugniatania. Przechowuj masę w szczelnie zamkniętym pojemniku, np. od margaryny, najlepiej w lodówce.

MASKI

Prostą maskę można wykonać z brązowej papierowej torby. Wytnij oczy i usta, namaluj twarz i doklej włosy z waty, wełny lub materiału. Aby zrobić matę, na której dziecko będzie mogło się bawić i która będzie mogła służyć do przechowywania zabawek, ob- szyj duży kawałek trwałego materiału. Rozłóż go na podłodze, by dziecko mogło się na nim bawić, a po skończonej zabawie można zgarnąć w niego zabawki i związać rogi na supeł.

Leave a Comment