ZAMKI

By dziecko nie zamknęło się w łazience: przykryj górną krawędź drzwi ręcznikiem, by nie można było ich zamknąć do końca; sprawdź, czy zamki wewnętrzne umocowane są dostatecznie wysoko, żeby dziecko nie mogło ich dosięgnąć; w drzwiach łazienki i toalety zainstaluj takie zamki, które w sytuacji awaryjnej można otworzyć od zewnątrz.

ZĘBY MYCIE ZĘBÓW

Często myj zęby w obecności dziecka, a ono z pewnością t zechce spróbować. Jeśli malec nie chce współpracować, gdy myjesz mu zęby wypróbuj następującą zabawę. Podaj mu swoją szczotecz’ otwórz usta i pozwól mu szczotkować twoje zęby, podcz gdy ty będziesz szczotkować jego.
Aby upewnić się, czy dzieci rzeczywiście myją zęby, ra i wieczorem układaj w rządku na umywalce szczoteczki z w ciśniętą pastą. Prawdopodobnie w ten sposób zaoszczędzi również na paście do zębów! Maluchy najczęściej nie myją prawidłowo zębów, zatem dzieciom poniżej ósmego roku życia należy przynajmniej r dziennie dokładnie je szczotkować. Stań za dzieckiem i chyl mu delikatnie głowę do tyłu, by widzieć dokładnie je jamę ustną.

Leave a Comment