- Jak urządzić mały pokój dla nastolatki: Pomysły na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i tworzenie funkcjonalnej oraz stylowej aranżacji
- Jak wpływać na zmiany w systemie edukacji jako student?
- Wpływ świetlicy szkolnej na rozwój społeczny i emocjonalny uczniów
- Czy studia powinny zawierać więcej zajęć praktycznych?
- Nowoczesne metody nauczania w przedszkolach
ZAGADKI

Wycinaj z dziecięcej prasy zagadki i krzyżówki wraz z rozwiązaniami. Wklejaj je do zeszytu (rozwiązania z tyłu) i zajmij nimi dziecko w deszczowy dzień lub podczas choroby.
ZBIERANIE ZNACZKÓW
Aby odkleić znaczek od koperty, włóż ją na kilka godzin do zamrażalnika. Znaczek łatwo odejdzie od koperty.
ZJEŻDŻALNIA
Gdy zjeżdżalnia przestaje być śliska, przetrzyj ją woskowanym papierem.
BEZPIECZEŃSTWO W KUCHNI
Jeśli posługujesz się niebezpiecznymi urządzeniami lub narzędziami, najrozsądniej jest trzymać małe dzieci jak najdalej od kuchni. Maluchy lubią jednak przebywać w miejscu, gdzie się coś dzieje, i są szczęśliwe, gdy mogą obserwować rodziców przy różnych zajęciach. Nie pozwalaj dziecku bawić się w miejscu, gdzie przygotowujesz posiłek, oraz w pobliżu twoich nóg, gdyż możesz przypadkowo rozlać coś lub upuścić na malca. Przygotuj niewielki „plac zabaw” w przenośnym łóżeczku, kojcu lub na rozłożonej na podłodze macie, z daleka od potencjalnych niebezpieczeństw, lecz wystarczająco blisko, by dziecko mogło cię obserwować. Szczególnie niebezpieczne prace, jak np. czyszczenie piekarnika lub robienie dżemu, pozostaw na czas, gdy dzieci już śpią. Nie przenoś patelni z gorącą zawartością, gdy dzieci są w pobliżu.