- Jak urządzić mały pokój dla nastolatki: Pomysły na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i tworzenie funkcjonalnej oraz stylowej aranżacji
- Jak wpływać na zmiany w systemie edukacji jako student?
- Wpływ świetlicy szkolnej na rozwój społeczny i emocjonalny uczniów
- Czy studia powinny zawierać więcej zajęć praktycznych?
- Nowoczesne metody nauczania w przedszkolach
ZACHOWANIE W SAMOCHODZIE

Przeżycie z dziećmi długiej podróży samochodem często zależy od pomysłowości rodziców w szybkim odwracaniu uwagi maluchów. Czasem, by w krytycznym momencie odwrócić uwagę malca, wystarczy powiedzieć: „Och, spójrz”. Warto nawet najpierw wydać z siebie okrzyk, a potem szybko znaleźć obiekt zainteresowania, np.: „Tamten samochód miał taki sam kolor jak nasz!”, „Na wjeździe do tamtego domu stały aż trzy samochody!”, lub „Jak myślisz, dokąd jedzie autobusem tamten pan?” Nie są to oczywiście fascynujące spostrzeżenia, ale mogą zapobiec wybuchowi płaczu. Ważne, by tonem głosu zaciekawić malca; Zapakuj małe paczuszki z „niespodziankami”, które maluch będzie otwierał na poszczególnych etapach podróży. Mogą one zawierać książeczki, układanki, zdrowe przekąski, pa- cynki, bloczki papieru i kredki oraz inne rzeczy, którymi dziecko lubi bawić się w domu. Aby uniknąć ciągłego odwracania się do dzieci, gdy prowadzisz samochód:
przyczep do tablicy rozdzielczej szerokokątne lusterko. Nachyl je pod odpowiednim kątem, by jednym rzutem oka sprawdzać, co dzieje się z tyłu.