Poduszka masująca shiatsu opinie

Małe dzieci lubią bawić się w „listonoszy”. Przechowuj w torbie lub pudełku stare koperty, które maluch będzie mógł segregować i „wysyłać”. Stare pudełka od chusteczek higienicznych mogą służyć jako skrzynki na listy.

MALOWANIE

Aby dziecko mogło swobodnie malować, bez obawy, że poplami sobie ubranie, włóż mu stary płaszcz przeciwdeszczowy lub dużą, starą koszulę przodem do tyłu. Obetnij trochę rękawy, by nie maczały się w farbie i nie przewracały rozstawionych na stole miseczek. Malowanie będzie wówczas sprawiać maluchom prawdziwą radość.

ABSTRAKCJE MALOWANE SZKLANĄ KULKĄ DO GRY

Aby wykonać obraz za pomocą szklanej kulki do gry, umieść j kartkę papieru w plastykowej misce, by podniosły się w górę jej brzegi. Nabieraj po kolei farby różnych kolorów do zakra- placza i wyciskaj ją na papier. (Przeznacz jeden zakraplacz specjalnie dla dzieci do zajęć artystycznych. NIE UŻYWAJ tego samego zakraplacza do podawania lekarstw.) Umieść w misce kulkę do gry, a następnie przechylaj delikatnie miskę na boki, by kulka, tocząc się, rozprowadzała po kartce farbę, tworząc ciekawe wzory. Nie zostawiaj przy tym bez opieki malutkich dzieci, aby nie włożyły kulki do buzi!

Leave a Comment