OGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Aby uniknąć skaleczeń ostrymi elementami zabawek oraz ciężkimi przedmiotami, najlepiej przewozić je w bagażniku. Ograniczysz w ten sposób ryzyko uszkodzeń ciała w razie gwałtownego hamowania lub wypadku. Usuń także z tylnej półki wszystkie przewożone luzem rzeczy. Pamiętaj, że nawet lekki przedmiot, jak np. puszka owoców, podczas gwałtownego lamowania przy szybkości 60 km/godz. może uderzyć z taką, jak przedmiot o wadze 10 kg.

DROGI OSTROŻNOŚCI

Wprowadź regułę, że przed rozpoczęciem podróży dzieci muszą być zapięte pasami. Aby maluchy przyzwyczaiły się do ego: konsekwentnie dawaj dobry przykład, zapinając pas przed uruchomieniem silnika; pochwal je, gdy pamiętają o zasadzie i same zapinają się pasami; jeśli malec protestuje, powiedz mu, że samochód nie ruszy, jeśli wszyscy pasażerowie nie będą przypięci.
Aby dziecko łatwiej zniosło ograniczenie jego swobody pa- em bezpieczeństwa: umocuj fotelik dostatecznie wysoko, by mogło patrzeć przez okno. Jeśli dziecko jest już wystarczająco duże, by używać samochodowego pasa bezpieczeństwa, kup specjalne siedzenie podkładkę, w przeciwnym razie używaj szelek dziecięcego fotelika samochodowego.

Leave a Comment