OBRUSY

Jeśli używasz obrusa, w pomieszczeniu, w którym bawią się dzieci, zastosuj następujące środki ostrożności: przyczep obrus taśmą klejącą do spodu blatu; podwiń zwisające końce serwety;
przyszyj do brzegów obrusa tasiemki i zwiąż je pod blatem stołu. Jednak najbezpieczniejsze są podkładki lub serwetki pod nakrycia.

PICIE

Aby małemu dziecku łatwiej było trzymać szklankę, nałóż na nią w regularnych odstępach kilka gumek. Zaleca się jednak, aby malutkie dzieci piły z plastykowych kubków. Aby dziecko nie prosiło ciągle o picie po położeniu do łóżka, postaw przy łóżku plastykową butelkę z niedużą ilością wody oraz plastykowy kubek. Jeszcze lepszy jest kubek lub butelka ze słomką dopasowaną do otworu w wieczku. Jeśli dziecko jest przyzwyczajone do picia osłodzonych napojów, stopniowo zmniejszaj ilość dodawanego cukru lub rozcieńczaj napój wodą. Aby zachęcić dzieci do picia wody zamiast słodkich soków lub innych słodkich napojów, obiecaj im szklankę soku (rozcieńczonego) po wypiciu szklanki wody. Podobnie postępuj ze słodzonymi napojami mlecznymi. Aby zachęcić dzieci do picia dużych ilości wody: latem dodawaj do wody kostki lodu o różnych kształtach lub z zatopionymi kawałeczkami owoców; pozwól dziecku pić wodę przez słomkę. Aby malec nie strącał kubka ze stołu lub blatu wysokiego krzesełka, narysuj na nich kółko lub połóż kółko wycięte z grubej folii w miejscu, w którym można najbezpieczniej postawić kubek. Poproś, aby dziecko zawsze odstawiało kubek do „domku”.

Leave a Comment