KUCHENKI MIKROFALOWE

Zachowaj dużą ostrożność podczas podgrzewania posiłków lla dziecka w kuchence mikrofalowej. Jedzenie przed poda- liem należy zawsze wymieszać, by uniknąć oparzeń wynika- ących z różnicy temperatur. Przed podaniem dziecku posiłku sprawdź, czy nie jest on za gorący.

“NIEJADKI”

Dzieci okażą więcej zainteresowania jedzeniem, jeśli: wygląda ono apetycznie; spożywają posiłek przy stole wraz z innymi osobami. Jeśli dzieci nie interesuje ich własne jedzenie, spróbuj z nimi usiąść przy malutkim stoliku lub rodzinnym stole. Jeśli w żaden sposób nie potrafisz zachęcić dziecka do jedzenia, być może należy potraktować je nie jako obowiązek, scz jako zabawę:
1 załóż na rękę pacynkę i udawaj, że lalka karmi malca; udawaj, że jedzenie na łyżce jest myszką szukającą dziury lub ciuchcią wjeżdżającą do tunelu (nie wszyscy rodzice chętnie stosują te metody, lecz wielu zmęczonych malców skonsumowało posiłek właśnie w ten sposób); zaśpiewaj piosenkę lub powiedz wierszyk, np. Uciekaj myszko do dziury; Leci, leci samolocik itp.

Leave a Comment