KLIPSY I KOLCZYKI

Aby zapobiec podrażnieniom skóry, spowodowanym metalem niskiej jakości, przetrzyj klipsy spirytusem i pokryj ich zaciski i wewnętrzną stronę dwoma cienkimi warstwami przezroczystego lakieru do paznokci. Jeśli po przekłuciu uszu wystąpi ból lub objawy zapalenia, przed założeniem kolczyków zanurz je w płynie antyseptycznym.

PRZECHOWYWANIE BIŻUTERII

Biżuterię dziecka przechowuj w kartoniku od jajek. Poszczególne ozdoby umieść w oddzielnych przegródkach. Wspaniałym sposobem na przechowanie biżuterii dziecięcej jest obwieszenie nią lalki. Powieś jej bransoletki na nadgarstkach, korale na szyi, pierścionki na rozprostowanych palcach, a klipsy przypnij na sukience, spodniach lub fartuszku. Aby nie splątały się korale:
porozwieszaj je na „drzewku”. Można w ten sposób przechowywać również pierścionki i bransoletki. Drzewko można pomalować, by pasowało do wystroju wnętrza; w górnej części drewnianego wieszaka na ubrania ponacinaj maleńkie rowki i pozawieszaj na nich korale;
pozawieszaj korale na wieszaku na klucze, przykręconym do wewnętrznej strony drzwi od szafy.
Do przechowywania kolczyków może służyć: arkusz papieru, pianki lub ciężkiego plastyku, w którym wywiercone są maleńkie otwory; pary kolczyków można powbijać w dziurki dużego guzika.

Leave a Comment