- Wpływ świetlicy szkolnej na rozwój społeczny i emocjonalny uczniów
- Jak urządzić mały pokój dla nastolatki: Pomysły na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i tworzenie funkcjonalnej oraz stylowej aranżacji
- Jak wpływać na zmiany w systemie edukacji jako student?
- Czy studia powinny zawierać więcej zajęć praktycznych?
- Nowoczesne metody nauczania w przedszkolach
JEDZENIE W CZASIE DROGI

Aby uniknąć bałaganu, przykryj tylne siedzenie pod fotelikiem i dziecka dużym ręcznikiem plażowym lub ceratą. Jeśli twoje dzieci są jeszcze malutkie, dobrze jeśli towarzyszy im z tyłu osoba dorosła, która wytrze im buzie i ręce oraz będzie uważać, by się nie zadławiły. Nie pozwalaj dzieciom jeść w samochodzie lizaków na paty- s ku. Nagłe hamowanie może spowodować obrażenia jamy ustnej.
NAPOJE
Aby dzieci nie prosiły bez przerwy o picie: w upalny dzień daj każdemu dziecku plastykową butelkę, napełnioną zamrożonym napojem. W miarę topnienia napoju, malec będzie mógł wypić kilka orzeźwiających łyków. Nie będzie też tak często rozlewał napojów i unikniesz bałaganu w samochodzie; dbaj, aby dzieci nie jadły zbyt słonych pokarmów. Aby butelki z zimnymi napojami nie ogrzewały się zbyt szybko, owiń je w kilka warstw mokrej gazety, a następnie w warstwę suchej gazety. Nie proponuj dzieciom napojów, które zostawiają plamy. Miej pod ręką mokrą szmatkę, by zetrzeć rozlane płyny. Nawet najbardziej ostrożne dzieci rozlewają napoje w samochodzie. Aby temu zapobiec: daj dzieciom kubki z pokrywką i dzióbkiem, nawet jeśli już z nich wyrosły; zatrzymaj kilka plastykowych kubków z pokrywkami i tekturowych tacek po napojach zakupionych w barze dla kierowców. Kubki te można umyć i użyć w czasie podróży. Słomki są dopasowane do otworów w pokrywkach, natomiast kubki do zagłębień w tackach, co zapobiega rozlewaniu się napojów podczas jazdy; używaj plastykowych kubków z pokrywkami i słomkami, dostępnych w sklepach.