GOTOWANIE

Aby oszczędzić zmęczonym maluchom niecierpliwego oczekiwania na pierwszy po podróży posiłek, przygotuj go w domu, tak by można go było zjeść przed rozpakowaniem bagaży.

NAMIOTY

Aby nikt nie potykał się w nocy o linki od namiotu, pomaluj je w kilku miejscach farbą odblaskową.
Aby łatwo rozpoznać namiot na dużym polu namiotowym, przywiąż do najwyższego masztu, pobliskiego drzewa lub anteny samochodowej jaskrawą chustkę, flagę lub wstążkę.

OGNISKA

Jako wodoszczelnego pojemnika do przechowywania zapałek użyj plastykowej butelki po lekarstwie, zamykanej szczelnie nakrętką. Włóż do środka kilka zapałek oraz pokryte siarką boki pudełka. Aby dziecko nie uległo poparzeniu przy opiekaniu kiełbasek nad ogniskiem, ułóż kiełbaski na aluminiowym talerzu z dziurką, przez którą przełóż patyk. Talerz trzymany w górze będzie odbijał ciepło i chronił ręce przed nadmiernym ogrzaniem. Przed pieczeniem ziemniaków nadziej je na metalowe szpilki do zrazów. Promieniujące od metalu ciepło przyspieszy czas pieczenia.
Dzieciom z pewnością będzie się podobało puszczanie mydlanych baniek wokół palącego się wieczorem ogniska. Bańki unoszące się w gorącym powietrzu w pobliżu dymu i płomieni tworzą fascynujące widowisko. Dzieci mogą też śledzić je latarką.

Leave a Comment