DOMOWE OGŁOSZENIA

Aby nie zapominać o rzeczach, które należy zrobić, zawieś na haczykach dla każdego członka rodziny klamerkę innego koloru lub przyczep do lodówki kolorowe haczyki na magnes. Można przyczepiać do nich różne ogłoszenia, zawiadomienia ze szkoły, upomnienia z biblioteki, kieszonkowe itp. Każdy członek rodziny powinien regularnie sprawdzać swoją klamerkę.
Aby przypomnieć dzieciom, kiedy mają coś zrobić, postaw przy normalnym zegarze zegar zabawkę i powiedz, że kiedy obydwa zegary będą wskazywały tę samą godzinę, nadszedł czas, by spakować zabawki, przyjść na obiad itp. Jest to dobry sposób, by zmniejszyć liczbę zadawanych pytań, np. kiedy będzie ulubiony program telewizyjny lub kiedy mama czy tata wrócą z pracy.

KSIĄŻECZKI ZDROWIA

Książeczki zdrowia powinny być przechowywane w miejscu, do którego łatwo trafić w pośpiechu. Dobrze jest przeznaczyć dla każdego członka rodziny teczkę lub pudełko, w którym będzie książeczka zdrowia, świadectwo urodzenia, paszport, świadectwa szkolne oraz raporty o postępach w szkole.

Leave a Comment