DBANIE O SIEBIE

Często najmniej dba się o mamy. Nie zaniedbuj się, gdyż na ciebie liczy cała rodzina. Dobrze się odżywiaj, uprawiaj gimnastykę i odpoczywaj. Pamiętaj, że gdy coś się stanie, nie ma części zamiennych ani zastępcy i w przeciwieństwie do powszechnie panujących opinii na mamy nie ma całkowitej gwarancji! Szykując drugie śniadanie dla reszty rodziny, nie zapomnij też o sobie. Przygotuj dla siebie kanapki, abyś mogła je w każdej chwili zjeść. Zastanów się, czy nie warto tego zrobić na krótkim spacerze w parku. Aby łatwiej się odprężyć i poprawić swoje samopoczucie:
znajdź kilka minut na telefon do przyjaciółki. Rozmowa z dorosłą osobą „doładuje twój akumulator”; podczas drugiego śniadania usiądź z filiżanką herbaty i posłuchaj spokojnej, odprężającej muzyki; staraj się codziennie wyjść z domu, np. z dzieckiem na spacer. Zabierz je do parku, gdzie będzie mogło się wybiegać, podczas gdy ty odpoczniesz sobie pod drzewem;
umów się z przyjaciółką lub sąsiadką, że będziecie od czasu do czasu na zmianę opiekować się dziećmi, tak by druga osoba mogła sobie odpocząć lub wyjść; niech podczas prac domowych towarzyszy ci twoja ulubiona muzyka; zrób sobie trwałą lub odwiedź kosmetyczkę. Dobremu samopoczuciu sprzyja dobry wygląd.

Leave a Comment