BEZPIECZEŃSTWO

Porzucone bezładnie zabawki z kółkami oraz deskorolki, łyżwy, rowery i wózki mogą być niebezpieczne. Upewnij się, czy dzieci odkładają je w bezpieczne miejsce.

MYCIE ZABAWEK

Plastykowe zabawki można przetrzeć wilgotną szmatką zamoczoną w sodzie oczyszczonej. Powinna ona również zlikwidować nieprzyjemny zapach.

NAPRAWA ZABAWEK

Do naprawy plastykowych zabawek doskonale nadaje się plastykowa taśma izolacyjna. Gdy plastykowe zabawki zaczną tracić kształt, zanurz je na kilka minut w gorącej wodzie, a następnie palcami znów nadaj im kształt.

PRZECHOWYWANIE ZABAWEK

Aby łatwiej było sprzątać zabawki, w każdym pokoju, w którym się bawią dzieci, ustaw kosz do prania lub małą skrzynkę. Używaj plastykowych regałów do warzyw. Są kolorowe, łatwo się je przenosi i można układać jeden na drugim, by zajmowały niewiele miejsca, oraz rozłączać i umieszczać w różnych pomieszczeniach. Do przechowywania zabawek nadają się także kartony, które można pomalować na kolor ścian pokoju, w którym stoją. Malutkie zabawki, jak np. kolekcje zwierzątek, można układać na wiszącym regale do butów. Duże zabawki przechowuj w specjalnie do tego przeznaczonym kuble na śmieci. (Pilnuj, żeby ktoś nie wyniósł go przez pomyłkę na dwór w dzień wywozu śmieci!)

Leave a Comment